TRWA PRZEBUDOWA SERWISU...

Po 7 latach funkcjonowania portalu nadszedł czas na poważną przebudowę i dostosowanie się do dzisiejszych standardów. W marcu zaprezentujemy wam nową odsłonę największego serwisu hip-hopowego w Polsce! Przebudowa trwa już od jakiegoś czasu, więc jeżeli widzicie obecnie jakieś błędy w funkcjonowaniu portalu, to normalne. Niestety nie obędzie się bez chwilowej nieaktywności strony. Obecnie pracujemy m.in. nad przenosinami wszystkich treści. W przypadku tak ogromnego serwisu jak GlamRap (ponad 1 milion komentarzy i 45 tysięcy artykułów) to dość skomplikowana operacja.

 

Nowy GlamRap to przede wszystkim przejrzystość, nowe działy, nowe funkcjonalności i dopasowanie do urządzeń mobilnych.

 

Zapraszamy wszystkich do naszych social mediów i nowo utworzonej glamrapowej grupy dyskusyjnej na FB.

GRUPA NA FB: https://www.facebook.com/groups/1020843358073455/

FANPAGE: https://www.facebook.com/glamrappl/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/glamrappl/

 

Dzięki, że jesteście z nami tyle lat! Wracamy w marcu!

niedziela, 12 listopada 2017 13:08 Bartłomiej Ciepłota

Pierwszy sezon za nami - czas na podsumowanie.

Po świetnie przyjętym “Wskocz do tego” oraz “Pompuj rap”, Stroprocent wychodzi z całkiem nową inicjatywą promocyjną “StoproCam”. Tym razem kolejni utalentowani raperzy zamykają się w szczecińskim studio, aby w ciągu paru dni wraz z towarzyszącymi im producentami stworzyć całkiem nowy numer, do którego zrealizowany zostaje klip. W sezonie pierwszym udział wzięli Duchu, Senti, EMuody, Dead Baron, Dan, Profeat oraz KPSN. Produkcją bitów zajęli się natomiast: Juicy, Feliepe x Milo, Mienski, Premier Arena, Cries In Spanish i sam uczestnik KPSN.

 

KPSN ​"Taki ​chooj" ​(prod. ​KPSN)

Podsumowanie zaczniemy numerem KPSNa, od którego nadchodzący materiał ukaże się już na dniach. Reprezentant klasycznego rapu, bezkompromisowo robi najlepszą robotę w swoim klimacie. Nie ma nikogo w polsce, kto potrafi tak jak on wprowadzić powiew świeżości do swoich numerów, pozostając przy starszym brzmieniu. “Taki chooj” to realtalk, oparty na tematyce swojej dotyczasowej kariery muzycznej. KPSN pokazał, że nie tylko jest w formie przed nadchodzącą EPką, ale również potrafi się pozytywnie wyróżnić wśród zawodników “StroproCampu” bez ubiegania się do aktualnie popularnych zabiegów. Dalej co prawda lepszy z niego producent niż raper, jednak wokalnie idzie to w dobrym kierunku.

 

Dan ​x ​Profeat ​x ​Dead ​Baron ​"Palewave"​ ​(prod.​​Cries​​In​​Spanish)

Będąc zupełnie szczerym, jestem mocno rozczarowany. Ekipa Palewave nigdy nie słynęła z nienagannej liryki, nadrabiali to jednak poprzez flow i styl. Dan rzucił prawdopodobnie jedną ze swoich najgorszych zwrotek w przeciągu ostatnich 2 lat. Profeata natomiast, którego jeszcze nie tak dawno mieliśmy okazję zobaczyć w akcji #StepPick, gdzie wypadł podobnie jak tutaj - mocno średnio. Mam wrażenie, iż tylko Baron rozwija się aktualnie w ekipie. Miejmy nadzieję, iż to tylko chwilowy spadek formy raperów i już wkrótce usłyszymy kolejne tracki większej warte uwagi.

 

EMuody ​"Bloozgi" ​(prod. ​Premier ​Arena)

Bragga bracie. Nie wiem co prawda, po co mu te rękawiczki, miejmy jednak nadzieję, że nie próbuje naśladować Bezczela. Do tego potrzebna jest jeszcze spora dawka alkoholu przed wejściem na scenę (śmiech). Refren to jesteś pośmiewisko. Polega on głównie na powtarzaniu “ratatatatata” co ma inicjować strzelanie… z palców? Jeszcze chwila i zacznę się zgadzać z Kacprem Gta, odnośnie nowego pokolenia. A może to nawiązanie do Rychu Peji? Słyszałem jego wcześniejsze numery, które jakby nie patrzeć wypadają o niebo lepiej. Doceniam szczerość w tekście, jednak wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

 

Duchu ​"To ​historia" ​(prod. ​Juicy)

Przykre jest to, jak młody talent musi się łapać kolejnych akcji promocyjnych, aby zgarnąć i tak mierne wyświetlenia. Tegoroczny młody wilk popkillera wychodzi do nas tym razem z bardzo spokojnym numerem. Warstwa liryczna skupia się na jego determinacji do muzyki, co świetnie uzupełnia śpiewany refren. Swoista forma rozgrzewki przed nadchodzącym albumem. Nie jest to numer, który będziemy x razy zapętlać, jednak dobrze pokazuje, czego możemy się spodziewać w niedalekiej przyszłości. Osobiście, czekam.

 

Senti ​"Takich ​poznałem ​jak ​Ty ​/ ​Zapytaj" ​(prod. ​Feliepe ​x ​Milo, ​Mienski)

Senti był moim faworytem. To, że nie został wcześniej doceniony to jakiś kiepski żart. W tym przypadku dostaliśmy dwa numery bazujące na bliźniaczo podobnych patentach. “Zapytaj” to numer, który bezapelacyjnie pozostawił resztę uczestników w cieniu. Pozytywna energia i kipiąca zajawka. Tego przede wszystkim brakuje, dzisiejszym wschodzącym graczom. Do tego nienaganna liryka oraz spore doświadczenie. Technicznie to rzecz jasna popisówka. Jednak to właśnie chciałem zobaczyć w “StoproCampie”.

 

Zdecydowanie całej akcji brakuje czegoś w formie uzupełnienia. Chociażby w postaci video z samych sesji naraniowych, jak robi dla przykładu popkiller przy promocji “młodych wilków”. Jak piszą organizatorzy, poprzez teledyski mieliśmy poznać bliżej uczestników akcji… czegoś nie rozumiem? Jak oglądanie bujającej się przez 3 minuty garstki ludzi, ma nam ich przybliżyć? Nie byłby przypadkiem lepszy wywiad, nawet grupowy? Największym minusem całego “StoproCampu” jest niewykorzystanie jego potencjału. Jakie są jednak zalety tej inicjatywy? Każdy kawałek pokazuje prawdziwe możliwości muzyka, poprzez parodniową współpracę na linii raper-producent. Aspekt, o którym w dzisiejszych czasach zapomina się coraz częściej. Lanek ostatnio powiedział, że w polsce nie ma prawie producentów. I ja się z nim zupełnie zgadzam. Są beatmakerzy. Osoby klepiące kolejne bity, a następnie sprzedają je komukolwiek. Producent natomiast bierze czynny udział podczas tworzenia utworu od samego początku, aż po sam koniec. Dzięki czemu sami muzycy mogli spokojnie odnaleźć się w swoim klimacie, bez sytuacji pokroju “wybierz jeden z 3 bitów i nagraj zwrotkę”. To jest aspekt, który pozytywnie wyróżnia akcję promocyjną stoprocent wśród reszty podobnych inicjatyw. Na sam koniec warto spojrzeć również na to, czy tak właściwie jest sens ciągnąć “StoproCamp” dalej. Patrząc na wyświetlenia, to niespecjalnie. Dla samych artystów jest to zapewne jednak całkiem ciekawe doświadczenie. Nic więcej.


Komentarze   

 
+10 #1 tadzia za 5 minut 2017-11-12 13:12
Komentarz usunięty przez moderatora.
 
 
0 #2 XDDDDD 2017-11-12 13:18
XDDDDDDDDDDDDDDDDD
 
 
+13 #3 tadzia za 5 minut 2017-11-12 13:22
 
 
0 #4 Elo 2017-11-13 11:09
Mojsa elo
 
 
+1 #5 Tomekstefanski 2017-11-13 11:29
O co wam chodzi ?
 
 
+3 #6 Kredens 2017-11-13 11:30
POZIOM LAKOW TAK WYJEBAL W SKALE! ZE SERWERY GLAMRAPU PADLY NA CALA NOC!
 
 
+2 #7 fddfgdfg 2017-11-13 11:38
witam dzisiaj na szybciej objawila mi sie cyfra "9" (nie zostala narysowana, po po prostu tak sie samo ulozylo)

Liczba 9. Liczba ta, zamykająca Skalę Numerologiczną, mówi nam o dojrzałości duchowej, o osiągnięciu najwyższego etapu w rozwoju duchowym i o zrozumieniu,' że jedynie miłość otwiera drzwi ku nowym wymiarom ludzkiej egzystencji.
 
 
+1 #8 Ron Paul 2017-11-13 13:03
STOPROCENT SIĘ SKOŃCZYŁO, WINI SOBIE ODPUŚCIŁ INWESTYCJĘ W WŁASNĄ FIRMĘ, WINI JAK TO CZYTASZ CZEKAM KURWA NA NOWE ZAJEBISTE ALBUMY, SOBOTA SPOCZĄŁ NA LAURACH, TY MIAŁEŚ POTENCJAŁ I NAGRAŁEŚ DOBRE ALBUMY JAK BÓG JEST MIŁOŚCIĄ JEDNAK TWÓJ OSTATNI MIXTAPE TO GÓWNO. PROMOCJI ZA CHUJA NIE UMIESZ ROBIĆ, W SB MAFIJJI CZY QUEQUALITY TE ZIOMKI Z PALCEM W DUPIE BY MIAŁY PO 100 KAFLA WYŚWIETLEŃ, U CIEBIE W STOPRO RAPERZY SIĘ MARNUJĄ.
 
 
+3 #9 CHUJOW100 2017-11-13 13:03
Największym ​​minusem​​ całego​​ “StoproCampu” ​​jest​​ jego powstanie.
Dziękuję.
 
 
+1 #10 WSKOCZ 2017-11-13 16:35
WSKOCZ DO TEGO XDDDD
 
 
 
 
0 #12 miras x 2017-11-13 19:28
 
 
0 #13 Djxhevaixb 2017-11-17 21:00
Żenada autor.
Zjebales wszystkich od a do z.
Co za śmieć.
W Stanach by u każdego szukali plusów.
Tutaj w Polsce mamy właśnie takich lesczy
 
 
0 #14 .........P.RAWDZI... 2017-11-18 15:25
.........
 
 
0 #15 .........P.RAWDZI... 2017-11-18 15:28
inwestuje w ubrania oraz wydawanie płyt CD oraz spożywka i rzeczy codziennego użytku typu sprzęt
 
 
0 #16 .........P.RAWDZI... 2017-11-18 15:43
....................
 
 
0 #17 Catarina 2018-01-06 11:37
Garantimos os resultados de AmoraCaps.

Aqui é meu site da Web :: como tomar quitoplan: www.youtube.com/watch?v=iTJxBXiEzK4
 
 
0 #18 Brady 2018-01-17 05:56
Den of Thieves English Film Cost-free watch Den of
Thieves online - denofthievesfull.com: denofthievesfull.com/ - Online.
 
 
0 #19 Corrine 2018-01-17 20:45
The helρ and support of thоsе aгound addicts iss іmportant foг
log term tips t᧐ start the directon tߋ recovery: * Addiction is not а
'terminal' disease. Thеre is a lot of wayѕ ɑ person migһt find treatment tto stⲟp porn addiction.
А comment 'sexy' is taken lіke a compliment not realizng tһat it's ɑ blatant judgmennt passed
ߋn yoսr image and appearance, reducing yоu to ԁefinitely thee status
᧐f the mere commodity.

Alѕο visit my homеpaɡe deathbycaptcha: www.deathbycaptcha.com
 

KOMENTARZE NIEBAWEM POWRÓCĄ

#Szybkie Donosy

6 Komentarzy
9 Komentarzy
19 Komentarzy
14 Komentarzy

#Recenzje

Rasmentalism "Tango" - recenzja


Chłopaki poszli z duchem czasu, aczkolwiek na swoich zasadach. Bo do tanga trzeba...

Sarius "Antihype" - recenzja 2


Sarius pokazuje, że umie tworzyć różnorodne konwencje nie zanudzając słuchacza płytą na...

Emes Milligan "Self made man" - recenzja


Poprawnie, ale bez fajerwerków. 2017 minął bezpowrotnie, my jednak nie dajemy wam tak...

VNM/B.Melo "Trailblazer" - recenzja


Wysoka forma Venoma potwierdzona. Ten duet współpracuje ze sobą już od paru lat....

Reno "50/50" - recenzja


Z biegiem lat nie stracił pazura, a co ważniejsze nie próbował zasymilować...

#Recenzje Zagraniczne

Hopsin "No Shame" - recenzja


Hopsin pokazuje swój potencjał i talent,...

Vince Staples "Summertime ‘06" - recenzja


To nie płyta dla każdego. Vince Staples...

Denzel Curry "Imperial" - recenzja


Eksperymenty, które raper wykonuje są dość...

Joey Bada$$ "All Amerikkkan Bada$$" - recenzja


Joey Bada$$ jeszcze niedawno młody wilk....

Rick Ross - "Rather You Than Me" | RECENZJA


Notorious B.I.G. wydaje się być niedoścignionym...

#Rankingi / Zestawienia

Wersy Roku - podsumowanie polskiej sceny w 2017


  Kto rozczarował? Kto zaskoczył? O kim...

TOP 5 singli - podsumowanie polskiej sceny w 2017


Kto rozczarował? Kto zaskoczył? O kim...

OLiS: Reprezentantka Alkopoligamii melduje się jako nowość


Rosalie. w TOP10 z albumem "Flashback". W...

Najpopularniejsi producenci 2017 roku


Zastanawialiście się kiedyś ilu w ogóle...