TRWA PRZEBUDOWA SERWISU...

Po 7 latach funkcjonowania portalu nadszedł czas na poważną przebudowę i dostosowanie się do dzisiejszych standardów. W marcu zaprezentujemy wam nową odsłonę największego serwisu hip-hopowego w Polsce! Przebudowa trwa już od jakiegoś czasu, więc jeżeli widzicie obecnie jakieś błędy w funkcjonowaniu portalu, to normalne. Niestety nie obędzie się bez chwilowej nieaktywności strony. Obecnie pracujemy m.in. nad przenosinami wszystkich treści. W przypadku tak ogromnego serwisu jak GlamRap (ponad 1 milion komentarzy i 45 tysięcy artykułów) to dość skomplikowana operacja.

 

Nowy GlamRap to przede wszystkim przejrzystość, nowe działy, nowe funkcjonalności i dopasowanie do urządzeń mobilnych.

 

Zapraszamy wszystkich do naszych social mediów i nowo utworzonej glamrapowej grupy dyskusyjnej na FB.

GRUPA NA FB: https://www.facebook.com/groups/1020843358073455/

FANPAGE: https://www.facebook.com/glamrappl/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/glamrappl/

 

Dzięki, że jesteście z nami tyle lat! Wracamy w marcu!

niedziela, 10 grudnia 2017 16:07 Mateusz Matwijów

Całkiem nowy Otsochodzi.

Nowy kolor to ja, kolor to ja nie wiesz co mam w planach – nawijał Młody Jan w tytułowym „Nowym kolorze”. Już wtedy metamorfoza z najbardziej oldschoolowego oldschoolowca młodego pokolenia na najbardziej oldschoolowego newschoolowca była mocno zaskakująca. Po tym jak żył w tempie boom do bap wyskoczył w kolorowych ciuchach na pastiszowym klipie z Taco Hemingwayem i wywrócił do góry nogami swój wizerunek. Jak się okazało w dniu premiery – to nie był jednorazowy zabieg. To całkiem nowy Otsochodzi, który maluje tęcze stylów nad polskim rapem. Tak więc dlaczego „Nowy kolor” jest nowym kolorem gry?

 

Bo jest nową perspektywą newschoolu.

Kolejna osoba po m.in. PlanieBe pokazuje, że newschool wcale nie musi kojarzyć się z trapem, skrrt i z deka debilnymi tekstami. Janek proponuje świetną alternatywę. Stanął gdzieś w rozkroku pomiędzy wszystkimi obecnymi trendami – z tym, że wyciągnął z nich to co najlepsze. I nieważne jakie zabiegi stosuje – stosuje je z głową i w dobrym tonie.  Można powiedzieć, że rodzima rap scena w końcu doczekała się grupy młodych osób, którzy nie kopiują bezmyślnie rapu zza Oceanu.

 

Bo to milowy krok żeby oderwać się od łatki Joey Badassa.

Szczerze mówiąc już nie mogłem przesłuchać porównań do małolata z Brooklynu. Na hasło Młody Jan pierwszy stwierdzeniem jakie słyszałem było kopia Badassa 1:1. Fakt, można znaleźć podobieństwa, ale czy do tego stopnia żeby to eskalować w pierwszych dwóch zdaniach na temat Otsochodzi? Chyba nie. „Nowy kolor’ to potężny krok żeby oderwać się od tej łatki. Zupełnie inne podziały rytmiczne, ponakładane efekty na wokale, podbitki, nawet sposób pisania tekstów (powtórzenia na zakończeniach etc.). Oldschoolowa nawijka została rzucona w kąt, a na piedestale staną nowy Janek, z nową wizją siebie.

 

Bo Janek tak jak nikt dogaduje się z weteranami.

Włodi, Pelson. Druga „fala” - O.S.T.R. i Pezet. Nie dlatego, że ładnie to wygląda na papierze i odwali za PR-owców połowę pracy. Dlatego, że z tego wychodzą naprawdę dobre rzeczy. Weźmy pod lupę współpracę z Włodim. To już trzeci wspólny numer – poprzednie „ĆpuNY” i „Przywilej” to jedne z najmocniejszych pozycji na kartach albumów „Nowa stara szkoła” i „Wszystkie drogi prowadzą do dymu”. Pelson? Piękna historia z zawieszeniem mikrofonu na kołku na płycie Janka (płyta Pjusa się nie liczy). Włodi i Pelson zrobili ukłon w oldschoolowym kierunku. Z kolei Ostry i Pezet poszli w zdecydowanie bardziej newschoolowe klimaty. Najbardziej w tym wszystkim podoba mi się konfrontacja dwóch zupełnie innych pokoleń. Tak duża różnorodność tylko in plus dla Janka. 

 

Bo ta płyta jest wypełniona dystansem, kolorem, pozytywnym vibem.

Po prostu. Bez silenia się na sztuczny uśmiech.


Komentarze   

 
+144 #1 xdp 2017-12-10 16:21
Ostry i Taco dograli sie bo sa powiazani z jego wytwornia. Pelson i wlodi dograli sie bo umieraja artystycznie i hajp im przemija z wiatrem od dluzszego czasu. Pezet sie mu dogral bo znajac pezeta dostal za to sporo hajsu od asfaltu i w dodatku otsochodzi nosi jego szmaty z koki.
Nie wpierdalajcie ludziom kitu ze robienie piosenek chujowych dla zbuntowanych dziewczynek jest rapem i nie pierdolcie ze to jest progres czy jakas nowa fala. To jest POP. Nic wiecej.
 
 
+42 #2 Estr/narku 2017-12-10 16:22
Przecież ten ochujchodzi jest slabiutki. Ile jego mama dała ci bitkojnow za te śmieszny news ?
 
 
+9 #3 klex klex klex 2017-12-10 16:22
Eh, kto tego słucha i się tym jara? Tekstowo regres, słabo siedzi na takich bitach. 2/10. Robienie tego co wszyscy nie jest i nigdy nie będzie progresem czy rozwojem, ale wiadomo hajs musi się zgadzać to każdy śmieć musi dorabiać ideologię do chujowych płyt.
 
 
+24 #4 Sigil 2017-12-10 16:24
Taka koncepcja tutaj kolorki tam jakieś egzotyki i inne problemy 3 świata.
Człowiek jednego sezonu z Otsochodzi, oby bo jak się zahaczy mocno to znowu będziemy mieli kolejnego po Planbe Bedoesie i innych Deysach który robi kaszaniaki. I co sezon kawałki typu Eldorado które są dla mnie defincją spierdolenia. Ja wiem że młodzi chcą miec swoich patronów i wszystko hip hip dla nich, ale kurwa to jest takie sztuczne nudne i chwilowe że oni wszyscy nie pozostawią nic po sobie.
Planbe- ładny chłopczyk dla dziewczynek w każdym wieku bo true love miłość i wogóle truizmy, newschool jak chuj
Bedoes - najpierw opluwany z dobrym flow nic specjalnego ale jakiś potencjał, póżniej Gustaw że miał mały plecak nikt go nie lubiał i koleżanki mu dupy nie chciały dawać z klasy, czyli trafił w problemy młodych i odrazu z przejebanego beefu, progres po jednym kawałku
Quebo- przystojny Kuba, różnorodność w wyglądzie i teledyskach jakieś koncepcje, truizmy miłośc ból cierpienie i wielki fenomen
Białas- z skąd ten hype? nie wiem szczerze, on jest poprostu przeciętny nie mogę się przypierdolić ale to dla mnie niezrozumiały ten fejm jego
 
 
+1 #5 Joey__Bada$$ 2017-12-10 16:36
PROPSUJE! A lamusy dupa cicho.
 
 
+14 #6 demble21 2017-12-10 16:38
Twoja stara to jebane kurwisko
 
 
+46 #7 xDDDDDDDx 2017-12-10 16:40
Włodi i Pelson chodzi razem do szkoły z rodzicami Ocohodziego :)
Wnioski bardzo łatwo można wyciągnąć :)
 
 
+3 #8 ssowa 2017-12-10 16:43
Czytaj Glamrap wygodniej na urządzeniach mobilnych.
Aplikacja dostępna w sklepie play:
play.google.com/.../details?id=org.witulski.dawid.glamrap
 
 
+37 #9 SENTINO 2017-12-10 16:45
NIE WIESZ Z KIM BĘDĄ PRZY STOLE SIEDZIEĆ NA WIGILIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TERAZ TERRORYZUJEMY CAŁA POLSKĘ MOI LUDZIE SIEDZĄ ZA GŁOWY

TRUP TRUP TRUP


 
 
+2 #10 xDDDDDDDx 2017-12-10 16:50
*chodzili
 
 
+4 #11 XD 2017-12-10 18:10
migosi wydali płytę a na glamrapie cisza
 
 
+1 #12 jagnie 2017-12-10 20:39
CO TY PIERDOLISZ TRUSKULOWA GŁOWO. W KONCU JAKIS POWIEW ŚWIERZOSCI W TYM CHUJOWYM POLSKIM RAPIE
 
 
+6 #13 xDDDDDDDx 2017-12-10 20:52
Od kiedy xero to powiew świeżości? Powiem xera najwyżej.
 
 
+2 #14 gejjj 2017-12-10 22:40
podbijam - Twoja matka to jebane kurwisko walone na 3 baty pluje tej wywłoce w ryj tfu
 
 
0 #15 P.......... 2017-12-11 01:05
.......
 
 
0 #16 P.......... 2017-12-11 01:08
Chodzi he
 
 
+3 #17 takaprawda 2017-12-11 08:17
ogólnie to ja wam powiem oco chodzi, a chodzi o pieniąchy normalnie typek sobie leciał na patencie niby 'starejszkoły' tam sobie nawet leciał ok no i spook miał tam jeszcze dużo do rozwoju ten niedorozwój ale uznał że już jest mistrzem w swym fachu wiec to zostawi i zajmie sie czymś na nowym polu. Niestety jak to bywa w tym burackim kraju często jak ktoś na jednym polu się rozwija to szybko przechodzi na nowe pole bo myśli żę na danym polu osiągnął juz wszystko tylko że tak naprawde jest burakiem strasznym bo gowno osiągnął. Zamiast dopracować rzeczy na starym polu on poszedł na nowe i jest tam jeszcze większym burakiem. i o to chodzi że to jest historia buraka a nie żadne nowe kolory. co najwyżej na twarzy można mieć nowy kolor żenady przez ciarki zału podczas słuchania tego burackiego gówna. Powiem wam jeszcze że najgorsze jest to żę ten ziomek myśli że rozpierdala na tym nowym polu, a przecież to jest jakaś totalna beka kompletna grafomania wystarczy sobie na genius wejsc i przeczytać "Pytasz mnie o czym napisałem numer / Pseudopoezja, bo ten świat jest pseudo / I wszystko, i nic, taka prawda bejbo" WIDZICIE KURWA WIDZICIE ziomek zdisował sam siebie w traku trzeba mieć niedojebanie mózgowe wodogłowie żeby jeszcze takie auto disy na siebie pisać żę sie pisze o niczym to pochuj ten szczaw zawraca komu swoim rapem czasszke no JA PIERDOLE. Ten zioemk jest pseudo pseudo KURWA RAPEREM A.K.A ZEREM. WYKURWIAJ. BURAKU z tego pola bo to jest straszna beka. Beka z ciebie.
 
 
0 #18 Mvteo 2017-12-11 10:24
Mam nadzieję że autor tego tekstu dostał przynajmniej dobre wynagrodzenie od menagementu Otsochodzi za pisanie takich pierdół.
 
 
+1 #19 #neurotoksyczny 2017-12-11 16:16
"Stanal w rozkroku" dobre slowa
 
 
0 #20 bekazglamu 2017-12-11 16:48
KURWA JAK WY NIEUDOLNIE PROBUJECIE BYĆ JAK NEWOMCE
 
 
0 #21 Znakzapytania 2017-12-11 18:34
Ale po co się przypierdalacie? Dużej ilości osób się to podoba, hajs się zgadza, robi coś nowego. Jak się komuś nie podoba to nie słuchać i tyle, gościu osiągnął pewnie na razie więcej niż Wy. Nie wiem po co się prujecie
 
 
+1 #22 666 2017-12-11 18:35
Asfalcie nie idz ta drogą


Asfalcie nie idz ta drogą


Asfalcie nie idz ta drogą


Asfalcie nie idz ta drogąAsfalcie nie idz ta drogąAsfalcie nie idz ta drogą
 
 
0 #23 Freeglamrap 2017-12-11 21:09
Czy ktoś kto to pisze korzysta z różnych kont? Nie wierzę w to że kolejny artykuł, kolejny podpisany autor i kolejny raz grafomania, wywoskowanie dupska jęzorem i odlot tak daleko że nie wiem czy mówimy o tych samych fekaliograjkach żałosnego gówna, które wykonują i nazywają rapowaniem.

GLAMRAP PRZYJĄŁ KÓŁKO DZIENNIKARZA Z PODSTAWÓWKI I TE KURWIE UCZĄ SIĘ TUTAJ PISAĆ ALE TRZEBA TO SKOŃCZYĆ BO ZACZYNAM POWAŻNIE ZASTANAWIAĆ SIĘ DOKĄD ZMIERZA ŚWIAT...
 
 
0 #24 Znakzjebania 2017-12-11 21:13
To ze Ty dalej brandzlujesz się do plakatów z cospleyow nie oznacza ze każdy jest na tym samym poziomie rozwoju
 
 
0 #25 COPYRAJTERZAGROSZ 2017-12-11 21:15
Przecież njuans to najgorszy poziom jaki można sobie wyobrazić
 

KOMENTARZE NIEBAWEM POWRÓCĄ

#Szybkie Donosy

6 Komentarzy
9 Komentarzy
19 Komentarzy
14 Komentarzy

#Recenzje

Rasmentalism "Tango" - recenzja


Chłopaki poszli z duchem czasu, aczkolwiek na swoich zasadach. Bo do tanga trzeba...

Sarius "Antihype" - recenzja 2


Sarius pokazuje, że umie tworzyć różnorodne konwencje nie zanudzając słuchacza płytą na...

Emes Milligan "Self made man" - recenzja


Poprawnie, ale bez fajerwerków. 2017 minął bezpowrotnie, my jednak nie dajemy wam tak...

VNM/B.Melo "Trailblazer" - recenzja


Wysoka forma Venoma potwierdzona. Ten duet współpracuje ze sobą już od paru lat....

Reno "50/50" - recenzja


Z biegiem lat nie stracił pazura, a co ważniejsze nie próbował zasymilować...

#Recenzje Zagraniczne

Hopsin "No Shame" - recenzja


Hopsin pokazuje swój potencjał i talent,...

Vince Staples "Summertime ‘06" - recenzja


To nie płyta dla każdego. Vince Staples...

Denzel Curry "Imperial" - recenzja


Eksperymenty, które raper wykonuje są dość...

Joey Bada$$ "All Amerikkkan Bada$$" - recenzja


Joey Bada$$ jeszcze niedawno młody wilk....

Rick Ross - "Rather You Than Me" | RECENZJA


Notorious B.I.G. wydaje się być niedoścignionym...

#Rankingi / Zestawienia

Wersy Roku - podsumowanie polskiej sceny w 2017


  Kto rozczarował? Kto zaskoczył? O kim...

TOP 5 singli - podsumowanie polskiej sceny w 2017


Kto rozczarował? Kto zaskoczył? O kim...

OLiS: Reprezentantka Alkopoligamii melduje się jako nowość


Rosalie. w TOP10 z albumem "Flashback". W...

Najpopularniejsi producenci 2017 roku


Zastanawialiście się kiedyś ilu w ogóle...